24.10.2015 - У Рівному буде Дім юстиції як в Грузії

Нині, увага рівнян зосереджена цілковито на виборах. Однак, є і інші не менше важливі події, які вартують, щоб про них писали.

Так, за ініціативи голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова вже до кінця 2015 року в Рівному, поруч з приміщенням обласної державної адміністрації, запрацює новий Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). За основу проекту даного центру взяли грузинський «Дім юстиції» та німецькі центри адмінпослуг. Кошти на реконструкцію приміщення виділили як з міського бюджету, так і з фонду регіонального розвитку.

Наразі, тривають роботи з реконструкції фасадної частини майбутнього центру та облаштування приміщень для прийому громадян.

Як розповідає голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков, відкриття даного ЦНАПу покликане значно зменшити вплив чиновників на прийняття рішень по видачі тих чи інших документів. А відповідно й ліквідує корупційну складову в цьому процесі.

- Я на власні очі бачив, як працюють такі центри в Грузії та Європі. Тож запропонував міській владі, спільно з нами, відкрити в обласному центрі такий міськ-обласний центр надання адміністративних послуг. Він буде принципово іншим, аніж існуючий зараз. Адже за основу ми беремо проекти європейських центрів, - зазначив голова ОДА.

Віталій Чугунніков підкреслив, очікується, що новий ЦНАП надаватиме до 200 видів адміністративних послуг та щоденно обслуговуватиме близько тисячі громадян. Окрім цього, відвідувачу центру не потрібно буде витрачати час на «ходіння по кабінетах», адже в центрі функціонуватиме сучасна система електронного керування чергою, а час прийому одного відвідувача спеціалістом регламентуватиметься та чітко фіксуватиметься.

- Щоб потрапити на прийом до спеціаліста, не потрібно буде стояти в черзі, а достатньо буде зареєструватися через Інтернет, або на спеціальних терміналах в самому центрі. Окрім того, новий ЦНАП буде одним з перших в Україні, який надаватиме адміністративні послуги в електронному режимі, - розповів Віталій Чугунніков.

У свою чергу директор вже діючого міського центру надання адміністративних послуг Віталій Герман підкреслює, що переважна більшість мешканців нашого міста та області схвально відгукуються про роботу таких центрів. Тож ідея відкриття ще більш сучасного, європейського ЦНАПу лише покращить якість надання послуг для громадян нашого міста та області.

- Реалізація цього проекту сприятиме стабілізації відносин між владою та територіальною громадою, запобіганню проявам корупції. Підвищення доступності та якості надання адміністративних послуг розвиватимуть довіру населення до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, сприятимуть активній участі громадянського суспільства та реформуванні системи надання адмінпослуг, - зазначив Віталій Герман.

За словами директора міського ЦНАПу, новий міськ-обласний центр міська та обласна влада планують здати в експлуатацію вже до кінця 2015 року. Наразі планується, що в ньому обслуговуватимуться мешканці Рівного та Рівненського району. Однак, тривають перемовини, аби даний центр обслуговував усю область. Загальна вартість цього центру склала майже 6 мільйонів гривень. З них майже 700 тисяч виділила Рівненська міська рада, решту, більше 5 мільйонів гривень вдалося залучити з фонду регіонального розвитку завдяки підтримки голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова.

Інформацію взято із сайту charivne.info


м. Рівне, Центр надання адміністративних послуг, 2018