Роз’яснення про сертифікацію виконавців робіт

 

Про сертифікацію виконавців робіт

(відповідно до листа Мінрегіону України від 01.06.2012 № 7/17-9217)

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло звернення Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 29.05.2012 № 40-11-3755 щодо можливості реєстрації декларацій про початок виконання підготовчих та будівельних робіт та готовності об'єкта до експлуатації без реквізитів кваліфікаційних сертифікатів виконавців робіт (виконробів), та повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури» (далі - Порядок) передбачено здійснення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об'єктів архітектури, а саме: архітекторів, інженерів - проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів.

Особи, які здійснюють виконання робіт (виконроби) до зазначеного переліку не належать. Таким чином, проходження професійної атестації осіб, відповідальних за виконання робіт, з видачею відповідного кваліфікаційного сертифіката таким виконавцям (виконробам), законодавством не передбачене та не може здійснюватися Атестаційною архітектурно-будівельною комісією.

Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 та 466» погоджений заінтересованими центральними органами виконавчої влади та знаходиться на правовій експертизі у Міністерстві юстиції України.

Враховуючи вищевикладене, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю з 01.06.2012 року можуть продовжувати здійснювати реєстрацію декларацій без заповнення замовником відповідних пунктів із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката виконавця робіт (виконроба).

м. Рівне, Центр надання адміністративних послуг, 2019